Aftersales Reception Thessaloniki (Short Term)

Date: 27 Sep 2024

Location: Thermi, GR

Company: inchcape

Η Toyota Ελλάς είναι μέλος του Πολυεθνικού Ομίλου Inchcape Plc, που εκπροσωπεί στην Ελλάδα τα προϊόντα Τoyota και Lexus της Toyota Motor Corporation. Η Ιnchcape Plc αποτελεί έναν από τους μεγαλύτερους ανεξάρτητους Ομίλους εταιρειών εμπορίας αυτοκινήτων διεθνώς. Δραστηριοποιείται σε 40 αγορές παγκοσμίως, αντιπροσωπεύοντας κορυφαίους κατασκευαστές και παρέχοντας πολλαπλές υπηρεσίες στο χώρο του αυτοκινήτου, όπως εισαγωγές και διανομές, λιανικές πωλήσεις, χρηματοδοτήσεις και ασφάλειες.

Πολις Athens, θυγατρική εταιρεία της Toyota Hellas, επιθυμεί να προσλάβει για ιδιόκτητο κατάστημά της στη Θεσσαλονίκη Aftersales Reception με Σύμβαση Ορισμένου Χρόνου.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Υποδοχή και εξυπηρέτηση πελατών του συνεργείου με βάση τις διαδικασίες και τα πρότυπα λειτουργίας
  • Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου για τον καθορισμό ραντεβού και την κατανομή των κλήσεων στους αρμόδιους συναδέλφους
  • Διεκπεραίωση οικονομικών συναλαγών, έλεγχος υπολοίπων πελατών και παράδοση χρηματαποστολών στον προϊστάμενο του συνεργείου
  • Διατήρηση φυσικού και ψηφιακού αρχείου στα πληροφορικά συστήματα της εταιρείας
  • Συμβολή στη συνολική εύρυθμη λειτουργία του τμήματος με βάση τα εταιρικά πρότυπα

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Επαγγελµατική Εµπειρία 1-3  έτη
  • Kαλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Ευχέρεια στη χρήση ψηφιακών μέσων
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητες επίλυσης προβλημάτων

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαίες διατακτικές